Site TanıtımıÜyelik

 Mevzuat

Atık uzaklaştırma

Aradığınız cevabı burada bulamadıysanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

isgcevre.com nedir?

isgcevre.com; İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre mevzuatına ulaşabileceğiniz, risk analizi yapabileceğiniz ve bu konularla ilgili uzmanlara danışıp  online destek alabileceğiniz canlı bir platformdur.

Nasıl üye olabilirim?
Üyelik için ana sayfada bulunan "Üye Ol" bölümüne tıkladığınızda açılan sayfada, bilgilerinizi girerek  üye olabilirsiniz.  

Paket satın almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Paket satın almak için,  üye girişi yaptıktan sonra ana sayfadaki sağ köşedeki "Paket Satın Al"' 
linkine tıklamanız gerekmektedir.

Üyeyim ama firma yetkilisi olarak gözükmüyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

isgcevre.com' a üye olduğunuzda, firmanın yetkilisi olursunuz. Firma adına birden fazla kullanıcı ekleyebilir, kullanıcılardan birini yetkili tayin edebilirsiniz.


Listenin Başına Dön 

Mevzuat arama sistemi nasıl çalışıyor? 

Ana sayfada Çevre veya İSG mevzuatına tıklayarak mevzuat listesine giriş yapılır, aranan mevzuatın ismi arama butonuna yazılarak (birkaç hece yazmanız yeterlidir) istenen mevzuat bulunur. Arama yaptıktan sonra enter kullanmanıza gerek yoktur. 

Üst menüden (kanun,  yönetmelik vs.) seçim yapılarak mevzuat türüne göre de listeleme yapılabilir.

Birden fazla seçenek ile arama yapabilir miyim?

Arama butonuna rega sayısı, rega tarihi, mevzuat adı gibi farklı değerler girilerek arama yapılabilir.

 Listenin Başına Dön 

Mevzuat listesinde seçilen mevzuat tıklandığında aşağıdaki sayfa açılır. Bu sayfadaki üst menüden mevzuatın ağaç yapısına, revizyonlarına ve ilişkili mevzuata ulaşmak mümkündür,  aynı zamanda  “tam sayfa – yazdır” bölümünden çıktı alınabilir.

 Listenin Başına Dön 

 

Ağaç Yapısında mevzuatın görmek istediğiniz maddesine rahatça ulaşabilirsiniz.

 

Listenin Başına Dön 

 Revizyonlar butonundan mevzuatın yayınlandığı/revize edildiği tarihteki Resmi  Gazete sayfasına ve mevzuatın karşılaştırmalarına ulaşmak mümkündür.

 

Listenin Başına Dön  

Karşılaştırma için tıklandığında aşağıdaki sayfa açılır. Bu sayfada mevzuatın yeni haliyle (sağda) eski hali (solda) tablo halinde yan yana verilmektedir. Bu tablo üzerinde sarı, kırmızı ve mavi ile yapılan renklendirmelerle mevzuattaki değişiklikleri anında görmek ve irdelemek mümkündür. 
Listenin Başına Dön 

Ana sayfada sağ taraftaki menülerden aşağıdaki kısımlara ulaşılır.

 


Listenin Başına Dön 

Değişen Mevzuat kısmında, mevzuatdaki değişiklikler seneler bazında verilmiş ve kaç değişiklik yapıldığı rakamla gösterilmiştir. Herhangibir seneye tıklandığında, değişen mevzuatın tarih sırasına göre listelendiği tabloya ulaşılır. 
Listenin Başına Dön  

Bu bölümde ISO 14001 ve OHSAS 18001 mevzuat uygunluğu için hazırlanmış tablo bulunmaktadır. Bu tabloları kullanarak kendi ihtiyacınıza göre mevzuat uygunluk listenizi hazırlayabilir ve mevzuat açısından yapmanız gerekenleri (izin, beyan, kayıt, ölçüm) takip edebilirsiniz.

 

Listenin Başına Dön 

Herhangi bir mevzuatta yapılmış olan değişikliklerin tarih sırasına göre karşılaştırmalarına bu bölümden ulaşabilirsiniz.

 

Listenin Başına Dön 

Yükümlülüklerinizi yerine getirmediğinizde karşılacağınız ceza miktarları, kanun maddelerine göre düzenlenmiş tablo olarak sizlere sunulur. Geçmiş senelerin ceza miktarlarına, Cezalar kısmındaki seneler bazında hazırlanmış listelerden ulaşılabilir. 

 

Listenin Başına Dön  

Atık Uzaklaştırma  
Ana sayfada Atık Uzaklaştırma kısmında atıkların bertaraf/geri dönüşüm/geri kazanım firmalarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı linkiyle ulaşılır.

 
Listenin Başına Dön